Mistrovství ČR a Veteraniáda 2014.

07.10.2014 20:14

V sobotu 27.9.2014.a neděli 28.9.2014.byl na pořadu vrchol podzimní sezony,Mistrovství a Veteraniáda ČR v orientačním běhu na klasické trati.Závod připravil oddíl OK Jiskra Nový Bor a zavedl nás do lesního prostoru východně od Stráže pod Ralskem.Toto území bylo v minulosti jako vojenský prostor,ale hlavně bylozájmovým územím Uranových dolů,Hamr.Centrem závodu se stala bývalá osada Holičky.Stavitel tratí Petr Karvánek měl k dispozici náročný terén,který byl v severní části rovinatý s prostorovými a teréními detaily.V ostatních částech velmi kopcovitý,místy skalní srázy a kameny.Les měldobrou i horší průběžnost a středněhustou síť cest.Sobotní semifinále absolvovalo 1400 běžců.Náročné tratě prověřily všechny a do A finále postoupili jej ti nejlepší.Z našeho oddílu se to povedlo jen Tondovi Peškovi,Ondra Sedláček postoupil do finále C.

Na nedělní finále nám svítilo krásné podzimní sluníčko a závodníci se připravovali na start závodu.Nedělní tratě byly náročnější,jak délkou tratě tak i převýšením.Náročná orientace a volba postupů rozhodovala o konečném pořadí v závodě.Nakonec ve finále C obsadil Ondra Sedláček 9.místo.Trochu lépe se dařiloTondovi Peškovi,který ve finále A vybojoval 9.místo.Dobré zakončení letošní sezony.                            Napsal:Tonda.